Enerji Otomasyonu
Güvenlik Sistemleri
Yapı Otomasyonu
Bina Otomasyonu
Elektronik Sistemler
Test ve Ölçü Aletleri
Bakım ve Onarım
Skip Navigation LinksÜrünler : Enerji Otomasyonu : Otomasyon Sistemleri : Dijital Koordinat Okuyucular

Dijital Koordinat Okuyucular Alt Katagori

DİJİTAL KOORDİNAT OKUYUCULAR

Özellikler
         Freze modeli digital okuyucular, Mikronel serisinin genel özelliklerine ilaveten şu benzersiz fonksiyonlarla da donatılmıştır:

 

 

10 FARKLI EKSEN TAKIMI BELİRLEYEBİLME

Mikronel 320 ve Mikronel 220 okuma üniteleri kullanıcılanna birbirlerinden tamamen bağımsız 10 ayn eksen takımı (referans noktası) ile çalışabilme konforunu sunmaktadır.Herbir eksen takımı ile hem mutlak, hem de kademeli ölçü alma imkanı da saklı tutulmuştur.

        Bu sayede tekrarlı parternlerini iş parçası üzerinde bir noktadan başka bir noktaya taşıyarak işlemek son derece kolaylaştırılmıştır. Ayrıca parça resmi üzerindeki farklı referans noktalarını belirleyebilme yeteneği sayesinde birçok hesaplama zorluğu ve hata olasılığı da ortadan kaldırılmaktadır.

TAKIM YARIÇAP KOMPENZASYONU

        10 ayrı kesici takımın yarıçapı hafızaya kayıt edilebilir. Takım yarıçap hafızası sayesinde hassasiyetini kaybetmiş, çap ölçüşü değişmiş ve küsuratlı hal almış takımlarla bile hassas işleri çok rahatlıkla yapma olanağı sağlanmaktadır. Hafizadaki takımlann yarıçaplan takım numarası ve kesme yönü belirtmek sureti ile koordinat değerine otomatik olarak eklenir ya da çıkartılır. Böylece parça resmi üzerinden doğrudan ve yüksek hassasiyet ve kolaylıkla çalışmak mümkündür.

 

3 BOYUT KALİTE KONTROL

        Mikronel 320 ve 220'nin benzersiz 3 boyut ölçü alma yeteneği, temas problanndan da istifade ile işlediğiniz parçaların tezgahınız üzerinde ön kalite kontroluna olanak verir. Temas probu fonksiyonlan ile belirlenen bir nokta nafızaya alınabilmektedir. Bilahare belirlenecek ikinci bir nokta ile hafızadaki nokta arasındaki fark mesafesi istenildiğinde dX, dY farklan. istenildiğinde r fark mesafesi şeklinde ekrana getirilmektedir. Bu benzersiz yetenek, özellikle büyük bohrwerk tezgahlarındaki ölçü alma zorluklarını ortadan kaldırmakta ve iş işleme için kullanılan tezgahtan 3 boyut kalite kontrol amacı için de yararlanma şansı getirmektedir.